2014

V sobotu 21.6.2014 se v Dobroměřicích u Loun uskutečnil již 3.ročník turnaje O putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje určený pro ročníky 2004 a mladší, jenž pořádal fotbalový klub Středohor Dobroměřice za přispění rodičů týmu přípravky pod záštitou obce Dobroměřice, Ústeckého kraje a patrona turnaje Patrika Gedeona, který turnaj rovněž poctil svou přítomností a za laskavé podpory sponzorů z okolí. Turnaje se zúčastnilo 21 týmů, tedy opět o jeden tým více než v loňském roce.

Dík skvělé organizaci a výborně nastavenému technickému zázemí běželo vše přesně podle plánu, bez zbytečných zdržení a vynucených přestávek, takže v 16.15 již byl znám vítěz celého turnaje, jímž se stal skoro domácí tým FK Louny. Domácí borci v oranžových dresech obsadili po mimořádně skvělém výkonu a za mohutného povzbuzování fanoušků a rodičů skvělé čtvrté místo a to ještě bohužel jen díky horšímu skóre než borci z týmu Baníku Most 1909, kteří obsadili třetí místo, a na druhém místě skončil tým SK Kladno. Letošního 3. ročníku se zúčastnilo 13 nových týmů, bohužel se to letos obešlo bez zahraniční účasti, ale i tak měl turnaj skvělou atmosféru. Účast všech týmů byla příkladná, všichni se snažili podat co nejlepší výkony, někomu se to dařilo lépe, někomu hůře, ale takový je již sport, příště to může být klidně úplně opačně.

základní skupiny          skupiny o umístění

Co se týče cen, obdržel každý tým diplom a tašku plnou dobrot, velký koláč, každý hráč, bez rozdílu umístění, obdržel medaili. Týmy  na prvních třech místech navíc obdrželi krásné poháry. Vyhlašovali se zde i 3 individuální ceny: nejlepší střelec – Matyáš Váňa (FK Skalná), nejlepší brankář – Tomáš Behina (FK Baník Most 1909) a nejlepší hráč/ka – Nicola Nedvědová (SK Kladno). Vítězové těchto kategorií obdrželi diplom a věcné ceny. Součástí byli i doprovodné akce např. autogramiáda Patrika Gedeona, který byl přítomen na turnaji v dopoledních hodinách, než se musel vzdálit, aby si plnil své povinnosti ve svém klubu Dukla Praha, skákací hrad, volný čas po odehrání základních skupin a rozehráním zápasů o umístění vyplnil svým vstupem Jiří Pomeje, skákací hrad, který malým fotbalistům udělal obzvlášť velkou radost.

Turnaj zúročil několikatýdenní práci realizačního týmu, dal možnost ukázat všem škarohlídům a našeptávačům, že dělat fotbal pro radost a pořádat akce pro děti má pořád stále smysl. Stejně jako má smysl podporovat mládežnický sport, protože pokud nebudou plná jakákoliv sportovní hřiště dětmi, budou se tyto pohybovat bezprizorně po sídlištích nebo o různých zákoutích měst a obcí, kde sport nebo kultura není rozhodně prioritou.

V průběhu celého turnaje byla slyšet od jednotlivých zástupců zúčastněných týmů a z řad přihlížejících diváků převážně jen kladná odezva k zajištění a průběhu turnaje s dotazy na možnost účasti i v dalším ročníku.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem sponzorům, rodičům a dobrovolníkům, bez nichž by se tento turnaj nemohl konat a zejména velký dík patří vedoucímu mužstva přípravky FK Středohor Dobroměřice Alešovi Havelkovi, který skvěle zajistil veškerý servis kolem celého turnaje a, jenž našemu turnaji dal teprve tu správnou mediální tvář a turnaj udělal takovým, jakým byl a doufám, že příští rok zase bude.